CleanPest - Zararlı Süngünler - AKREP İLAÇLAMA

Akrepler kıskaçları ve uzun kuyrukları insanlar için en zararlı haşerelerin başında gelir. Zehirli iğneleri ile insanları ölümcül şekilde etkileyebilirler. Akrepler genellikle geceleri hareket eder gündüzleri ise taşların altında, ağaç kovuklarında, moloz birikintilerinde, tavan aralarında ve evlerin alt kısımlarında saklanırlar. Akrepler böcek, örümcek, kırkayak ve kara tespih böcekleriyle beslenirler.

Akrepler ile mücadelede saklandıkları alanın yok edilmesi büyük önem taşır. Akreplerin sakladığı klozetler, boru giriş yerleri, tavan araları, bodrum katları gibi yerler, dışarıda taş yığınları ve odunluklar ilaçlanmalıdır. Akrep ile mücadelede hiçbir detay gözden kaçırılmamalı ve çok titiz bir çalışma ile mekan akrebin yaşamı için elverişli olmaktan çıkarılmalıdır. Bunun için de mutlaka hem kimyasal ilaçlama hem de fiziksel mücadele yöntemleri tercih edilmelidir.

CleanPest - Zararlı Süngünler - YILAN İLAÇLAMA

Genel olarak fare gibi kemiricilerle, küçük sürüngenlerle, kertenkelelerle ve böceklerle beslenen yılanlar yaşam alanlarındaki insanlar için en tehlikeli sürüngenlerin başında gelir. Dünyada birçok insan yılın ısırmasına maruz kalarak zehirlenmekte ve hayatını kaybetmektedir.

Geceleri dinlenen ve daha çok gündüzleri aktiflik gösteren yılanlar Ekim ile Nisan ayı arasında kış uykusuna yatarlar. Haziran ve Temmuz aylarında yumurtlamaya başlayan bu hayvanların dişileri, bir defada 10 kadar yumurta bırakabilirler. Kuru yerlerde, çalılık ve taşlık alanlarda, bahçelerde ve hatta evlerin içinde dahi yaşarlar. Çok hızlı hareket ettiklerinden ortalıkta pek görünmezler.

Yılan ile mücadelede en etkili yöntem yılanın yaşadığı mekânı, onun sevdiği özelliklerden çıkarmaktır. Etkili kimyasallar ile yılanları yaşam alanlarından uzaklaştırmak mümkündür. Tabi bunun için en etkili yol hiç şüphesiz profesyonel danışmanlık ve hizmet almaktır. Aksi takdirde yılanlar için kullandığınız kimyasallar size ve evcil hayvanlarınıza zarar verebilir.

CleanPest - Zararlı Süngünler - KERTENKELE İLAÇLAMA

Kertenkele familyası genellikle zararsız olduğu gibi, içlerinde zehirli olanlar da bulunmaktadır. Yaz aylarında ortaya çıkan kertenkeleler ile mücadelede kokulu ilaçlama ve jel ilaçlama etkili bir yöntemdir. Yazları evlerin içlerine kadar giren kertenkelelerin mekândan uzaklaştırılması için peryodik ilaçlamalar yapılmalıdır.

CleanPest - Zararlı Süngünler - SALYANGOZ İLAÇLAMA

Sularda ve nemli çayırlarda yaşayan, değişik ebat ve şekillerde çok değişik türlerde olan salyangozlar kabuklu haşere türlerindendir. Genellikle bahçe ve çimenlik alanlarda yaşayan salyangozlar ile periyodik ilaçlamalar ile mücadele edilir. Bahçe ve çimenlik alanlarda özel yem şeklinde hazırlanmış mollusisit grubu ilaçları atmak sureti ile kolayca mücadele etmek mümkündür.