CleanPest Jel İlaçlama Hizmetleri

Jel ilaçlama yöntemi, haşere için besin değeri taşıyan ilacı yemesi sonucunda etkisiz hale gelmesini öngören bir yöntemdir. Yöntemin en önemli özelliği ise geniş kapsamlı etkin bir yöntem olmasıdır. Öyleki; ilacı yedikten sonra yuvasına dönen haşere yuvada ölür ve haşere üzerindeki zehir, onun ölüsü ile beslenen diğer haşereleri de etkiler. Böylece jel ilaçlama ile sadece açık alandaki haşereleri değil, mekânda görünmeyen haşerelerin de etkisiz hale getirilmesi sağlanmış olur.

Jel ilaçlama yöntemi özellikle ev ilaçlaması, hastane ilaçlaması ve restaurant ilaçlaması aşamalarında çokça tercih edilen ve kullanıcıya kalıcı çözüm sunan bir yöntemdir. Jel ilaçlama en fazla yürüyen haşerelerde ve özellikle te hamam böceklerinde oldukça etkilidir.

Jel ilaçlamanın en önemli özelliği ise mekânda yaşayanlara sağladığı kolaylıklardır. Jel ilaçlar, evcil hayvanlar için zararlı değildir. Kokusuz olan jel ilaçlama yapılan yerlerde kapı ve pencerelerin kapatılmasına gerek olmadığı gibi, mekândan ayrılmanıza da gerek bulunmamaktadır. Ayrıca jel ilaçlama etkisini uzun süre devam ettiren bir yöntemdir.